Rusko zažilo v sobotu ozbrojenou vzpouru vedenou právě Prigožinem, který před jejím začátkem prohlásil na telegramu, že ruské ministerstvo obrany zaútočilo na jeho síly. Wagnerovci nejprve obsadili veškerá klíčová místa v Rostově na Donu, takže i prezident Vladimir Putin přiznal "složitou situaci" ve městě. Následně se vydali směrem na Moskvu, kam ale nedojeli.

Prigožin totiž večer oznámil, že po domluvě s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem svým jednotkám nařídil, aby zastavily postup na hlavní město a vrátily se na své základny, což se také stalo. Podle dohody mělo být trestní řízení se šéfem žoldnéřů zastaveno.

Server Meduza ale v pondělí uvedl, že ruská tajná služba FSB podle informací deníku Kommersant nadále vyšetřuje Prigožina kvůli organizaci ozbrojené vzpoury. Zdroj z kanceláře ruského generálního prokurátora listu sdělil, že příkaz k otevření případu dosud nebyl zrušen.

Web připomněl, že už v sobotu uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, že trestní řízení bude zastaveno a zakladatel wagnerovců opustí Rusko a přesune se do Běloruska. V neděli pak ruská média uvedla, že k zastavení řízení došlo.

Prigožin byl naposledy viděn v sobotních pozdních hodinách při odjezdu z Rostova na Donu. Od té doby o něm nejsou žádné zprávy. Jeho společnost Concord vzkázala CNN, že na položené dotazy odpoví, jakmile bude k dispozici. Není přitom jasné, kdy se tak stane.