Náměstek ruského ministra obrany Nikolaj Pankov v sobotu řekl, že dobrovolnické jednotky budou požádány o podpis smluv přímo s ministerstvem. O tomto záměru informoval i americký Institut pro studium války (ISW).

Prigožin, zakladatel nejznámější ruské žoldnéřské skupiny, v neděli naznačil, že to se svými jednotkami bude bojkotovat. "Wagnerovci nepodepíšou se Šojguem žádné smlouvy. Šojgu nedokáže správně řídit vojenská uskupení," prohlásil podle BBC.

Wagnerova skupina dosud sehrála v konfliktu na Ukrajině zásadní roli. Její šéf v posledních měsících opakovaně kritizuje ministra obrany Šojgua i náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova, které obviňuje z nekompetence a úmyslného nedostatečného zásobování wagnerovců.

Britské ministerstvo obrany v úterý na twitteru uvedlo, že spor mezi skupinou a ministerstvem dosáhl dosud nevídané úrovně. Prigožin podle Londýna obvinil ruskou armádu, že proti žoldnéřům použila "smrtící sílu". "Vzhledem k nedostatku rezervních jednotek bude klíčovým faktorem konfliktu v nadcházejících týdnech míra, do jaké se budou wagnerovci zodpovídat ministerstvu obrany," napsali Britové.