Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prigožin tvrdí, že ruská média o něm z nařízení Kremlu nesmí informovat

Jevgenij Prigožin
Jevgenij Prigožin
Foto: Reprofoto

Zakladatel žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin v neděli prohlásil, že je přesvědčen, že Kreml zakázal státním médiím informovat o jeho osobě. Domnívá se však, že se to vysoce postaveným činitelům může vymstít.

Prigožin nedávno ohlásil dobytí ukrajinského města Bachmut po bitvě, která trvala mnoho měsíců. Státní televize to ale téměř celý den ignorovaly, přičemž proslov šéfa wagnerovců vůbec neodvysílaly.

"Jsem rozhodně přesvědčen, že to zakázali," řekl Prigožin podle Reuters. "Vysoce postavení činitelé z Kremlu se snaží umlčet každého," poznamenal kontroverzní muž, který neváhal kritizovat například ruského ministra obrany Sergeje Šojgua.

Podle zakladatele žoldnéřské skupiny se ale mohou ozvat obyčejní Rusové. "Z dlouhodobého hlediska, třeba během dvou či tří měsíců, dostanou políček od lidí za to, že se snaží každému zavřít ústa," dodal.

Témata:  Jevgenij Prigožin Rusko

Související

Aktuálně se děje

5. března 2026 8:25

Vražda v Karlových Varech. Policie vyšetřuje násilné úmrtí ženy

Policie se od středy zabývá případem vraždy v Karlových Varech. Obětí je žena, podezřelý muž byl zadržen. K činu mělo dojít v jednom z domů ve městě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy