Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin by preferoval pokračování Bidena před návratem Trumpa

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Foto: kremlin.ru

Ruský prezident Vladimir Putin by preferoval pokračování Joea Bidena v pozici amerického prezidenta, je podle něj zkušenější a předvídatelnější. Kreml je však podle Putina připraven spolupracovat s kýmkoliv, koho si Američané zvolí v listopadových volbách, tedy případně i s Donaldem Trumpem.

"Je to zkušenější, předvídatelnější člověk, je to politik staré formace," řekl Putin o Bidenovi podle TASS v rozhovoru s novinářem Pavlem Zarubinem z televizního kanálu Rossija-1. "Budeme ale spolupracovat s jakýmkoliv americkým lídrem, kterému vysloví americký národ důvěru," podotkl.

Bidenovým pravděpodobným vyzyvatelem v listopadových volbách bude exprezident Donald Trump, o kterém ruský prezident prohlásil, že má vlastní názor na budoucí vývoj vztahů USA se spojenci.

Putin v interview odmítl komentovat zdravotní stav Joea Bidena, který se ve Spojených státech hodně řeší. "Nejsem doktor, takže nejsem povolaný k tomu cokoliv říkat," uvedl a připomněl jejich tři roky staré setkání ve švýcarské Ženevě.

"Potkal jsem se s Bidenem před pár lety a už tehdy kolovaly zvěsti o jeho nezpůsobilosti pro vykonávání úřadu. Nic takového jsem neviděl. Ano, čas od času se podíval do poznámek, ale abych řekl pravdu, dělal jsem to také," dodal šéf Kremlu.

Prezidentské volby letos čekají nejen USA, ale i Rusko. Putin v nich bude obhajovat mandát, jeho triumf je předem považován za jasnou věc.

Témata:  Vladimír Putin Joe Biden Donald Trump

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy