"Toto je stále se rozvíjející příběh. Ještě jsme neviděli poslední dějství. Bedlivě to sledujeme," řekl Blinken v nedělním vydání pořadu Face the Nation podle serveru Politico. Američané podle něj vnímají sobotní vzpouru jako přímé zpochybnění autority ruského prezidenta.

"Před šestnácti měsíci byli Rusové na prahu Kyjeva na Ukrajině a mysleli si, že si vezmou město během několika dní, že vymažou Ukrajinu z mapy jako nezávislý stát. Teď o víkendu museli bránit Moskvu proti žoldnéřům, které sami stvořili," konstatoval ministr zahraničních věcí.

Rusko se v sobotu potýkalo s ozbrojenou vzpourou od brzkých hodin. Prigožin předtím prohlásil na telegramu, že ruské ministerstvo obrany zaútočilo na jeho síly. Ministerstvo to popírá. Ruský prezident Vladimir Putin v dopoledním projevu přiznal "složitou situaci" v Rostově na Donu. Wagnerovci tam obsadili veškerá klíčová místa včetně velitelství zodpovědného za vojenské operace na Ukrajině. Následně se vydali směrem na Moskvu.

Večer Prigožin oznámil, že svým jednotkám nařídil, aby zastavily postup na hlavní město a vrátily se na své základny. Stalo se tak po domluvě s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, který s ním jednal na základě mandátu od Putina. Dohoda má zaručit bezpečí bojovníkům z Wagnerovy skupiny i jejich šéfovi, který se podle ní přesune do Běloruska. Trestní stíhání jeho osoby bylo zrušeno.