Ohledně konkrétního termínu návštěvy bude rozhodovat Moskva, která si vybere ten, který jí bude nejvíce vyhovovat. Putin s radostí přijal pozvání a potvrdil svůj závazek pokračovat v tradičním ruském-severokorejském přátelství.

Během jejich setkání Kim obdržel informace o technických aspektech ruských kosmických lodí. Putin již dříve prohlásil, že Rusko bude poskytovat KLDR pomoc v oblasti vesmírných družic.

Severní Korea má zájem na posílení stabilního vztahu s Ruskem na další století. Oba státníci se dohodli na dalším prohloubení strategické a taktické spolupráce v reakci na "vojenské hrozby, provokace a imperialistickou tyranii," jak uvedla agentura Reuters s odkazem na zprávu z KLDR.

Rozhovory obou delegací podle ruských státních médií trvaly čtyři až pět hodin a Kim se po jejich skončení vydal na cestu zpět do vlasti.

Na otázku reportéra zda Rusko pomůže Severní Koreji vypustit své vlastní satelity a rakety, Putin odpověděl: "Přesně proto jsme sem přišli." Podle serveru CNN vůdce Severní Koreje projevuje velký zájem o vesmír a o raketovou techniku .

Kim Čong-un kromě toho označil vztahy Severní Koreje a Ruska za "prioritu číslo jedna" a Putin během jednání naznačil, že Moskva by mohla Severní Koreji pomoci při budování satelitů, uvedla televize NBC News.

Putin v ruské státní televizi po schůzce s Kimem řekl, že navzdory mezinárodním sankcím existuje "možnost" vojenské spolupráce Ruska se Severní Koreou. "Jsou zde určitá omezení... V rámci stávajících pravidel jsou možnosti, kterých si všímáme a diskutujeme o nich," řekl. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov označil jednání Putina s Kimem za zásadní a dodal, že Severní Korea má zájem o spolupracovat s Ruskem v oblasti letectví a dopravy.

Putin a Kim si ještě před společnými rozhovory na kosmodromu prohlédli odpalovací rampu, kde se seznámili s procesem montáže ruské nosné rakety typu Angara. Severokorejský vůdce poté dodal, že KLDR stojí za všemi kroky, které Putin a Rusko učiní. Podle něj je spojuje společný boj proti imperialismu. Po jednání se odebrali na oběd.