Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Raketa z Pásma Gazy zasáhla izraelský Aškelon

Situace v Gaze po izraelských náletech
Situace v Gaze po izraelských náletech
Foto: unmultimedia.org

Tři osoby utrpěly zranění v noci na neděli při raketovém útoku z Pásma Gazy na město Aškelon na jihu Izraele. Terčem útoku byl v sobotu také hraniční přechod Kerem Šalom, informuje TASR podle agentury DPA.

Raketa vypálená z Pásma Gazy zasáhla obytný dům v Aškelonu, který se nachází přibližně 13 kilometrů od severní části Pásma Gazy.

Izraelská armáda uvedla, že terčem útoku byl v sobotu také hraniční přechod Kerem Šalom, přes který do Pásma Gazy proudí humanitární pomoc. Militanti na něj vypálili čtyři rakety. Jednu z nich zachytil izraelský systém protivzdušné obrany, další zasáhly neobydlené oblasti.

Palestinské islamistické hnutí Hamás v poslední době navýšilo útoky na izraelská města a vesnice, píše DPA. Izrael vůči tomuto hnutí již více než sedm měsíců vede v pásmu Gazy válku.

Izrael se připravuje na hlubokou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, s níž však mezinárodní společenství vyjadřuje nesouhlas. Izraelská vláda však invazi do Rafahu považuje za nezbytnou k dosažení svého cíle ve válce, kterým je úplné zničení hnutí Hamás.

Témata:  Válka v Izraeli s Hamásem Gaza (palestinské město v Pásmu Gazy)

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.