Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Raketa z Pásma Gazy zasáhla izraelský Aškelon

Situace v Gaze po izraelských náletech
Situace v Gaze po izraelských náletech
Foto: unmultimedia.org

Tři osoby utrpěly zranění v noci na neděli při raketovém útoku z Pásma Gazy na město Aškelon na jihu Izraele. Terčem útoku byl v sobotu také hraniční přechod Kerem Šalom, informuje TASR podle agentury DPA.

Raketa vypálená z Pásma Gazy zasáhla obytný dům v Aškelonu, který se nachází přibližně 13 kilometrů od severní části Pásma Gazy.

Izraelská armáda uvedla, že terčem útoku byl v sobotu také hraniční přechod Kerem Šalom, přes který do Pásma Gazy proudí humanitární pomoc. Militanti na něj vypálili čtyři rakety. Jednu z nich zachytil izraelský systém protivzdušné obrany, další zasáhly neobydlené oblasti.

Palestinské islamistické hnutí Hamás v poslední době navýšilo útoky na izraelská města a vesnice, píše DPA. Izrael vůči tomuto hnutí již více než sedm měsíců vede v pásmu Gazy válku.

Izrael se připravuje na hlubokou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, s níž však mezinárodní společenství vyjadřuje nesouhlas. Izraelská vláda však invazi do Rafahu považuje za nezbytnou k dosažení svého cíle ve válce, kterým je úplné zničení hnutí Hamás.

Témata:  Válka v Izraeli s Hamásem Gaza (palestinské město v Pásmu Gazy)

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 18:30

Univerzita nesouhlasí s odložením případu střelby na FF UK

Univerzita Karlova (UK) v pondělí podá stížnost proti policejnímu usnesení o odložení případu tragického prosincového útoku v budově Filozofické fakulty. Při střelbě zemřelo 14 lidí.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Ruská armáda, ilustrační foto

Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi, tvrdí Kyjev

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.