Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Reuters: Celkový počet infekcí v Africe překonal hranici 750.000

Covid-19, ilustrační foto
Covid-19, ilustrační foto
Foto: pexels.com

Celkový počet případů nákazy koronavirem v afrických státech od počátku pandemie překonal hranici 750.000. Informovala o tom dnes podle vlastního výpočtu agentura Reuters, která se opírá o data afrických vlád a Světové zdravotnické organizace (WHO). Půl milionu případů kontinent evidoval 8. června.

Nyní 54 afrických států registruje 751.151 nakažených, z čehož 15.721 lidí zemřelo.

Pandemie covidu-19 zasáhla Afriku později než jiné části světa a nemoc se zde šířila pomaleji. WHO však ve středu vyjádřila obavy z postupu koronaviru na kontinentu, šíření nemoci covid-19 se podle organizace zrychluje. Například Jihoafrická republika v uplynulém týdnu zaznamenala třicetiprocentní nárůst infekcí.

Právě JAR eviduje nejvíce infekcí v Africe, podle americké Univerzity Johnse Hopkinse, která monitoruje globální vývoj pandemie, se zde od propuknutí epidemie nakazilo bezmála 382.000 lidí. Co do počtu infekcí je Jihoafrická republika pátou nejhůře zasaženou zemí na světě. Za JAR z afrických zemí s velkým odstupem následuje Egypt, vyšší počty infekcí zaznamenaly i Nigérie, Ghana či Alžírsko.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Afrika

Související

Aktuálně se děje

6. ledna 2025 12:24

Poláci volí budoucnost bez Orbánova Maďarska. Kdysi bratrské národy jsou na nože

Rozkol mezi bratrskými národy nabral na obrátkách. Poláci nepozvali maďarského zástupce na oficiální páteční zahájení jejich předsednictví v Radě EU. Vztahy obou zemí klesají k bodu mrazu. Polsko je v ohrožení kvůli proruské politice maďarského politického establishmentu pod vedením Viktora Orbána – a nenechává si to líbit. Vývoj v jejich vztazích může poukazovat na to, kam se vydají Češi a Slováci.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Nová slovenská hymna je prostě prů*er. Lidé se bouří

Slovensko zahájilo nový rok s přepracovanou státní hymnou, kterou nechalo vytvořit ministerstvo kultury pod vedením Martiny Šimkovičové ze SNS. Monumentální aranžmá skladatele Oskara Rózsy mělo být oslavou, ale místo toho hymna vyvolala bouři nevole. Otázky se točí nejen kolem zákonnosti úprav státního symbolu, ale i kolem pocitů samotných Slováků, z nichž mnozí se s novou verzí nedokážou ztotožnit.