reklama

Generální štáb ukrajinské armády na facebooku napsal, že Rusové pokračují ve snaze o obklíčení Avdijivky, která představuje vstupní bránu do největšího ukrajinského města na východě, jímž je okupovaný Doněck.

Velitel ukrajinských jednotek v Avdijivce Oleksandr Tarnavskyj na telegramu uvedl, že ruské letectvo zintenzivnilo vzdušné údery, při nichž používá především naváděné bomby. Podle jím uvedených údajů došlo během soboty k 30 leteckým a 712 dělostřeleckým útokům v oblasti.

Rusové v noci na sobotu po 52 dnech obnovili raketové útoky na Kyjev. Protivzdušná obrana sestřelila několik raket, pád dvou z nich do pole mezi dvěma vesnicemi vyvolal tlakovou vlnu, která poškodila pět domů a další hospodářské budovy. Nikomu se nic nestalo.

Ukrajina se aktuálně obává zejména útoků na energetickou infrastrukturu, které Rusko podnikalo loni na podzim, kdy údery vedly k plošným výpadkům proudu. Kyjev se proto obává, že se útoky budou opakovat také letos. Už dříve varovalo před ruskými údery také britské ministerstvo obrany.