Informovala o tom běloruská agentura Belta. Putin podle ní označil bezpečnostní situaci za stabilní. "Dokonce bych řekl, že je dobrá. V této oblasti spolupracujeme, všechno jde podle plánu," prohlásil ruský prezident.

Páteční jednání mezi státníky probíhá v rezidenci ruského prezidenta v Soči, informuje ruská státní agentura TASS. "My máme vždycky o čem mluvit," řekl Putin na úvod setkání, zatímco se usmíval na Lukašenka. Podle informací obou agentur mají oba prezidenti dnes diskutovat o bezpečnostních tématech a také o ekonomické spolupráci obou zemí.

Rusko a Bělorusko na konci května podepsaly dokument umožňující rozmístění taktických jaderných zbraní na území druhé jmenované země. O podepsání dohody informovala agentura Reuters s odkazem na ruskou státní agenturu TASS. Dokument podepsali ministři obrany obou zemí, za ruskou stranu to konkrétně byl Sergej Šojgu.

Americký prezident Joe Biden tehdy reagoval "extrémně negativně" na fakt, že se Rusko rozhodlo pokročit s plánem na rozmístění jaderných zbraní v sousedním Bělorusku. Moskvu odsoudila také Evropská unie. "Jde o krok, který povede k další extrémně nebezpečné eskalaci," prohlásil šéf unijní diplomacie Josep Borrell podle britského deníku Guardian.