Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruskem dosazení úředníci v okupované Chersonské oblasti blokují Google

Logo společnosti Google
Logo společnosti Google
Foto: Adam Mráček / INCORP images

V ukrajinské Chersonské oblasti, kterou téměř celou ovládly během invaze na Ukrajinu ruské síly, úřady začaly blokovat přístup k internetovému vyhledávači Google. Podle agentury TASS o tom informoval představitel místní Ruskem dosazené správy Kirill Stremousov.

"Na moji žádost je vyhledávač Google zablokován. To samé platí i pro YouTube a Viber," prohlásil podle ruských médií Sremousov. "Příčinou je, že ukrajinské úřady a jejich američtí ochránci je používají jako prostředky informačního terorismu," sdělil Stremousov, zástupce šéfa nové správy.

Platformy YouTube a Viber nové vedení Chersonské oblasti zablokovalo již začátkem tohoto měsíce. Úřady ve stejné době omezily přístup i k sociální síti Instagram. Přístup k vyhledávači Google byl tento týden omezen také ve dvou samozvaných republikách na východě Ukrajiny, Doněcké a Luhanské lidové republice.

Rusko nad Chersonskou oblastí postupně upevňuje kontrolu, mimo jiné tam jako platidlo zavedlo rubl a otevřelo tam pobočky ruských bank. Stremousov v červnu oznámil, že v oblasti se připravuje referendum o připojení k Rusku.

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina Cherson Rusko Google

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.