Galuzin v rozhovoru pro TASS, na který upozornil server Meduza, řekl, že Kyjev musí nejprve zastavit boje a západní země musí přestat s dodávkami zbraní. Pro trvalý mír je podle zástupce ruské diplomacie nutné, aby Ukrajina byla neutrální, zůstala mimo všechny bloky a uznala "novou teritoriální realitu založenou na právu lidí na sebeurčení".

Moskva také chce, aby země, kterou Rusové napadli koncem loňského února, odmítla členství v Evropské unii a NATO a zároveň chránila práva rusky mluvících občanů. Ruština by měla být podle Galuzina uznána jako úřední jazyk.

Šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak na twitteru reagoval vyjádřením, že jen ukrajinské mírové požadavky jsou realistické.

Kyjev mimo jiné požaduje okamžité stažení ruských jednotek z ukrajinského území, finální uznání kolapsu Sovětského svazu a suverenity všech postsovětských zemí, vydání válečných zločinců a strůjců konfliktu, vznik demilitarizované zóny v příhraničí na ruském území či konání mezinárodní konference o ruském jaderném arzenálu.