Putin na prvním zasedání vládní koordinační rady také uvedl, že administrativní postupy v Rusku by měly být "aktualizovány a zdokonaleny" v reakci na protiruské sankce a potřeby vojenské operace na Ukrajině. Podle agentury Reuters také vyzval vládní struktury a regiony, aby své úsilí lépe koordinovaly.

"Sám život nás tlačí k tomu, abychom se na všechnu tuto práci podívali zblízka a vypracovali společné přístupy k aktualizaci všeho, co souvisí s tím, čemu se říká 'správa' v nejširším slova smyslu," citoval TASS hlavu ruského státu.

Vznik koordinační rady ohlásil Putin minulý týden v televizním projevu. Orgán má pod vedením premiéra Michaila Mišustina spolupracovat s ruskými regiony na posílení válečného úsilí Moskvy na Ukrajině.

V souvislosti s mobilizací vyhlášenou v září čelily ruské úřady nebývalé kritice za množství zdokumentovaných přehmatů a celkově chaotický přístup. Putin dílčí chyby připustil a vyzval k jejich nápravě.

Předseda rady Mišustin uvedl, že je potřeba zvýšit výrobu ochranného vybavení pro ruské vojáky. "Je třeba zapojit všechny kapacity lehkého průmyslu, včetně malých podniků, do výroby vojenského materiálu (...) Musíme zajistit, aby našim obráncům nechybělo vybavení," uvedl podle Reuters premiér v souvislosti se stížnostmi, že si mnozí vojáci musejí kupovat vlastní vybavení, protože v armádních zásobách ho není dostatek, nebo zcela chybí.

Ruské vedení chce rovněž posílit jednotky v oblastech hraničících s Ukrajinou. Týkat by se to podle moskevského starosty Sergeje Sobjanina mělo mimo jiné města Belgorod, které v minulosti opakovaně čelilo ostřelování, z něhož Moskva viní Ukrajinu. Sobjanina jmenoval Putin v rámci rady koordinátorem pro regiony, připomíná agentura DPA.