Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko nemá pochyb o rostoucím zapojení Západu do války na Ukrajině

Dmitrij Peskov
Dmitrij Peskov
Foto: kremlin.ru

Kreml ve středu uvedl, že použití vojenského vybavení vyrobeného v USA během vpádu na území ruské Bělgorodské oblasti je důkazem rostoucího zapojení Západu do konfliktu na Ukrajině. Ten rozpoutalo Rusko vpádem do sousední země na konci února loňského roku.

Bojovníci hlásící se k ruským protirežimním skupinám pronikli do Bělgorodské oblasti z území Ukrajiny v pondělí. Ruské ministerstvo obrany v úterý uvedlo, že úspěšně dokončilo protiteroristickou operaci v regionu, když zabilo 70 útočníků. Zveřejnilo také snímky zničených vozidel, mezi nimiž nechyběly vozy Humvee.

"Není pro nás žádným tajemstvím, že je stále více vybavení dodáváno ukrajinským vojenským jednotkám. Tajemstvím není ani to, že toto vybavení je používáno proti naší armádě. Přímé i nepřímé zapojení západních zemí do konfliktu roste každým dnem," řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov podle Reuters.

Američané už v úterý zpochybnili věrohodnost zpráv o použití vojenské techniky vyrobené v USA během výpadu na ruské území. Washington připomněl, že si obecně nepřeje jakékoliv údery proti mezinárodně uznávanému území Ruska.

Témata:  Rusko Dmitrij Peskov válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy