Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruský velvyslanec ve Francii zlehčoval masakr v Buči, půjde na kobereček

Paříž, ilustrační foto
Paříž, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Paříž si předvolala ruského velvyslance ve Francii kvůli jeho příspěvku na sociální síti twitter, ve kterém zlehčoval nález stovek civilních obětí v ukrajinském městě Buča. Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian to dnes oznámil na twitteru.

"Tváří v tvář neslušnosti a provokaci sdělení ruského velvyslanectví ve Francii o excesech v Buči jsem se rozhodl předvolat si dnes ráno ruského velvyslance do (sídla ministerstva zahraničí na) Quai d'Orsay," napsal Le Drian na twitteru.

Ruské velvyslanectví zveřejnilo záběr rozbombardované ulice v Buči s vrakem tanku a novináři, kteří objevovali těla obětí v městě poté, co ho opustily ruské jednotky. Ambasáda snímek doplnila komentářem "Filmové kulisy, město Buča". Příspěvek byl později smazán a již není dostupný.

Zatímco Západ nález v Buči označuje za masakr a zvěrstvo a viní z něj Rusko, Moskva opakovaně odmítla, že by nesla vinu na smrti civilistů. Fotografie a videa z Buči má za zinscenovanou propagandu Západu určenou k diskreditaci Ruska.

Témata:  Francie velvyslanectví Ruské federace

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 9:35

Nevěra Leoše Mareše? Podle manželky Moniky to tak vážně nevypadá

Zatímco oblíbený moderátor a zpěvák Leoš Mareš (49) se už začátkem letošního roku stáhl z veřejného života na sociálních sítích a rozhodl se pro „tvůrčí volno“, jeho manželka Monika Marešová (44) naopak zůstává aktivní. Pravidelně sdílí střípky ze svého soukromí a nyní odhalila, kde s manželem a dcerou strávili poslední dny.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.