Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové chtěli zavraždit šéfa německého výrobce zbraní pro Ukrajinu

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: Jay Rembert)
zbraně, ilustrační fotografie (Foto: Jay Rembert)
Foto: unsplash.com

Americké tajné služby začátkem letošního roku zjistily, že Rusko plánovalo zavraždit generálního ředitele německého výrobce zbraní Rheinmetall, který vyrábí dělostřelecké granáty a vojenská vozidla pro Ukrajinu. 

S odvoláním na pět nejmenovaných představitelů USA a Západu to dnes uvedla stanice CNN.

Spiknutí s cílem zavraždit šéfa Rheinmetallu Armina Pappergera bylo jedním ze série plánů ruské vlády na zabití čelních představitelů obranného průmyslu po celé Evropě, kteří podporovali vojenské úsilí Ukrajiny, cituje Reuters.

Když se o tomto spiknutí dozvěděli Američané, informovali německou stranu, jejíž tajným službám se podařilo Pappergera ochránit a spiknutí zmařit, uvádí CNN. Vysokopostavený představitel německé vlády podle zpravodajské stanice potvrdil, že Spojené státy v souvislosti se spiknutím Berlín varovaly.

Pappergerova společnost je největší a nejúspěšnější výrobce dělostřeleckých granátů ráže 155 milimetrů, které jsou pro Ukrajinu v opotřebovávací válce proti Rusku životně důležité.

Společnost v nadcházejících týdnech otevírá na Ukrajině závod na obrněná vozidla, přičemž podle jednoho zdroje obeznámeného s tajnými službami je tento krok pro Rusko hluboce znepokojující, píše CNN.

Témata:  Rusko zbraně

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy