Putin z provedení útoku obvinil Kyjev, uvedl britský deník Guardian. Označil jej za krutý a nesmyslný čin a prohlásil, že most už několik měsíců neposloužil k zásobování ruských jednotek bojujících na Ukrajině.

Slova zazněla na konci odvysílaného setkání s národními a regionálními politiky o důsledcích útoku. Podle agentury TASS se jej měl zúčastnit například Marat Chusnulin, který na Putinův rozkaz navštívil poškozenou část Kerčského mostu.

Spojnici Krymu s mezinárodně uznávaným ruským územím poškodily v noci z neděle na pondělí exploze, které zřejmě způsobily námořní drony. Kyjev se oficiálně k odpovědnosti za incident nepřihlásil, podle zdrojů serveru Ukrainska Pravda šlo o speciální operaci ukrajinské tajné služby a námořnictva.

O dvou obětech incidentu se zmínil gubernátor Bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Na telegramu řekl, že exploze nepřežil pár, jehož čtrnáctiletá dcera při incidentu utrpěla vážná zranění a leží na jednotce intenzivní péče.

Kerčský most pro automobilovou a vlakovou dopravu se otevřel v roce 2018, čtyři roky po anexi území. V říjnu loňského roku musel být částečně uzavřen po velké explozi. K plnému obnovení provozu došlo v únoru, připomíná BBC.