Zelenskyj v pondělí večer informoval o ruském raketovém útoku na město Pokrovsk, který si podle Ukrainske Pravdy vyžádal sedm obětí. "Běžná rezidenční budova byla zasažena. Bohužel, jsou oběti," napsal Zelenskyj.

"Musíme zastavit ruský teror. Každý, kdo bojuje za svobodu Ukrajiny, zachraňuje životy. Každý, kdo pomáhá Ukrajině, porazí teroristy společně s námi. Rusko se bude zodpovídat za vše, co v této hrozné válce udělalo," dodal prezident.

"Za uplynulý den nepřítel provedl sedm raketových a 42 leteckých úderů a v 66 případech útočil salvovými raketomety na pozice našich jednotek a obydlené oblasti," sdělil ukrajinský generální štáb v úterý ráno s tím, že pravděpodobnost raketových a leteckých útoků na Ukrajině zůstává vysoká.

Podle Kyjeva došlo v pondělí k 37 bojovým střetům. Ruská armáda neúspěšně útočila u Bachmutu, Avdijivky a Marjinky. Ve směru na Záporoží se okupanti pokusili získat zpět ztracené pozice ve vesnici Robotyne. Chersonskou oblast zasáhly ruské nálety na okresy Zmijivka, Tomariny a Odradokamjanka.

V Záporožské oblasti pokračují ukrajinské protiofenzivní operace ve směrech na Melitopol a Berďansk. Vojáci se podle generálního štábu snaží opevnit na získaných územích a potlačit ruské dělostřelecké baterie.

Ukrajinské ministerstvo kultury v pondělí informovalo, že od začátku invaze na konci loňského února bylo poničeno nejméně 763 kulturních památek a objektů. Nejvíce škod je hlášeno z Charkovské, Doněcké, Chersonské, Kyjevské a Oděské oblasti.