reklama

Ředitelka školy, která si útok z "cvičných důvodů" objednala, ale nikoho předem nevarovala, už přišla o funkci. Přestože nedávno získala diplom "superředitelka roku 2019", píší místní média.

"Až po ovládnutí školy teroristy kdosi konečně žákům a učitelům vysvětlil, že to nebyl opravdový útok, ale cvičení a že pánové v kuklách nejsou teroristé, ale fanoušci vojenské historie," napsal zpravodajský server Onet.pl.

Zamaskované komando nejenže vypadalo přesvědčivě, ale v školních chodbách odpalovalo i ohlušující granáty. Některé děti prý stále trpí následky leknutí a potřebují pomoc odborníků.

Útok šokoval nejen děti, ale hlavně jejich rodiče, místní úřady a i policii. Ani ta totiž nebyla předem upozorněna, a tak alespoň dodatečně varovala, že vše mohlo dopadnout hodně špatně: kdyby kdokoliv během akce ve škole zatelefonoval policistům, přijali by hlášení o teroristech s plnou vážností a podle toho by také jednali.

Ředitelku v čele školy zastupuje učitel, který sice o útoku nevěděl, ale dokázal duchapřítomně uklidnit třídu, včetně desetiletého chlapce, který propadl záchvatu paniky. A chlapec z jiné třídy, který před teroristy vyskočil z okna, naštěstí skákal ze třídy v přízemí.

reklama