Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Společnost Meta zvažuje, zda obnoví Trumpovi účet na facebooku

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Instagram

Společnost Meta zvažuje, zda obnoví bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi účet na sociální síti facebook, kterou firma provozuje. Uvedla to v pondělí stanice CNN s odkazem na zdroje ve společnosti. Záležitostí se zabývá speciální komise, která rozhodne během několika týdnů. Facebook v souvislosti s útoky na sídlo amerického Kongresu z ledna roku 2021 Trumpovi zakázal účet na neurčito, později opatření zmírnil na nejméně dva roky.

Otázkou, zda Trumpovi účet obnovit, se zabývá ve společnosti Meta tým lidí z různých oddělení. Postup již dříve představil bývalý britský vicepremiér a současný vysoký manažer americké společnosti Nick Clegg. "Pokud zjistíme, že stále existuje vážné riziko pro veřejnou bezpečnost, tak omezení prodloužíme na určitou dobu, a riziko budeme znovu vyhodnocovat, dokud nepomine," uvedl Clegg.

Původně sociální síť bývalému prezidentovi účet zakázala bez časového omezení, později své rozhodnutí změnila na nejméně dva roky. Ty uplynou v sobotu. Podle stanice CNN je ale téměř jisté, že do té doby Meta žádné rozhodnutí neudělá. Rozhodnutí o tom, zda Trumpovi účet obnoví, Meta oznámí "v příštích týdnech", řekl CNN mluvčí společnosti Andy Stone .

Po změně vlastníka vyjádřila ochotu obnovit účet Trumpovi i sociální síť twitter. Bývalý prezident ale dal najevo, že o návrat na tuto platformu nestojí.

Podle stanice CNN Trumpa na facebooku sledovalo zhruba 34 milionů lidí a pro bývalého amerického prezidenta by se tak mohlo jednat o významný komunikační kanál před prezidentskými volbami, ve kterých chce znovu kandidovat. Na sítí Instagram, která rovněž patří americké firmě, měl Trump zhruba 23 milionů příznivců.

Témata:  Facebook Donald Trump

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy