Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba v centru Berlína. Na místě zasahovalo speciální komando

Policie Německo
Policie Německo
Foto: Facebook

Německá policie zasahuje v centru Berlína poblíž bývalého kontrolního stanoviště Checkpoint Charlie, podle svědků se v blízké kavárně střílelo. Mluvčí policie stanici RBB řekl, že výstřely zřejmě padly během pokusu o loupež. Další podrobnosti zatím úřady nesdělily. Není jasné, zda jsou zranění.

Policie uzavřela okolí křižovatky ulic Friedrichstraße a Kochstraße. Na místo podle agentury DPA dorazilo speciální policejní komando (SEK), hasiči i sanitní vůz.

Wir gehen aktuell davon aus, dass der Schussabgabe ein versuchter Überfall auf ein Geschäft in der #Friedrichstraße vorausging. Wir haben die Situation unter Kontrolle.

— Polizei Berlin (@polizeiberlin) December 30, 2019

Podle německých médií neznámý pachatel přepadl obsluhu v kavárně, podle všeho šlo o jednu z poboček řetězce Starbucks. Policie na twitteru uvedla, že má situaci pod kontrolou.

Témata:  Berlín loupež policie Německo

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:38

Fiala přirovnal Putina k Hitlerovi. Orbánova cesta není v zájmu Evropy ani ČR, řekl

Předseda vlády Petr Fiala poskytl britskému serveru Guardian rozsáhlý rozhovor mimo jiné o „mírové misi“ maďarského premiéra Viktora Orbána, možném nástupu Donalda Trumpa do pozice šéfa Bílého domu a další podpoře Ruskem napadené Ukrajině.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy