Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba ve Stockholmu si vyžádala jednu oběť a tři zraněné

Švédská policie
Švédská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Patnáctiletý hoch zemřel v sobotu při střelbě ve švédském hlavním městě Stockholm. Další tři lidé utrpěli při stejném incidentu zranění. Policisté v souvislosti s případem zadrželi dvě osoby.

O střelbě informoval deník Independent. Střílelo se na jihu města, motiv a okolnosti incidentu jsou předmětem vyšetřování. Dva podezřelí byli do hodiny po střelbě zadrženi po honičce s policií.

Nešlo o jediný takový incident ve Stockholmu během tohoto týdne. V pátek utrpěli tři lidé zranění během dvou dalších případů střelby. Podle akademické zprávy z roku 2018 ve Švédsku v posledních letech výrazně vzrostlo riziko, že muži utrpí zranění či zemřou při střelbě.

Témata:  Švédsko policie Švédsko

Související

Aktuálně se děje

14. ledna 2026 8:35

Obviněn, ale sám prý zvažuje žalobu. Karlos Vémola má dobrý důvod

Karlos Vémola čelí obvinění v ostře sledované kauze, ale on sám má podle některých informací zvažovat žalobu kvůli vývoji zdravotního stavu. Policisté ho totiž v prosinci sebrali v okamžiku, kdy se chystal na operaci. Zákrok se následně odkládal, což vedlo jen k dalším komplikacím. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Emmanuel Macron

Macron varuje před útokem na Grónsko. Trumpovi se postavil i šéfka Evropské komise

Americký prezident Donald Trump stupňuje svou rétoriku ohledně získání Grónska a otevřeně prohlásil, že jakýkoliv jiný výsledek než plná kontrola Spojených států nad tímto územím je pro něj nepřijatelný. Ostrov podle něj USA nezbytně potřebují k zajištění národní bezpečnosti. Trump na sociálních sítích uvedl, že v čele úsilí o získání ostrova by mělo stát NATO, a varoval, že pokud tak neučiní Američané, chopí se příležitosti Rusko nebo Čína, což hodlá za každou cenu překazit.