Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Summit EU se odkládá, předsedající Michel je v karanténě

Charles Michel
Charles Michel
Foto: Facebook

Evropská unie odkládá svůj mimořádný summit, který se podle původních plánů měl konat v Bruselu tento čtvrtek a pátek. Předseda Evropské rady Charles Michel, který vrcholné schůzky vede, je v karanténě poté, co testy u jednoho z členů jeho ochranky prokázaly koronavirus. Dnes o tom na twitteru informoval Michelův mluvčí. Nový termín summitu byl stanoven na 1. a 2. října.

"Předseda Evropské rady se dnes dozvěděl, že jeden člen ochranky, s nímž byl začátkem minulého týdne v blízkém kontaktu, měl pozitivní test na koronavirus," napsal mluvčí s tím, že Michel se nechává pravidelně testovat a zatím vždy měl negativní výsledek. Nicméně v souladu s belgickými pravidly pro postup po kontaktu s nakaženým odchází do karantény.

Šéfové států a vlád zemí Evropské unie se na mimořádném summitu mají zabývat vztahy sedmadvacítky s Tureckem, jednotným trhem nebo digitální ekonomikou.

Témata:  Charles Michel EU Summit EU

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 15:39

Měsíc od smrti Glena Hansarda: Jak na něj vzpomíná Markéta Irglová?

Zpráva o náhlém a tragickém úmrtí irského muzikanta Glena Hansarda zasáhla veřejnost i jeho blízké okolí. Hudebník zemřel 29. července v Dublinu po nehodě na motorce. S jeho odchodem se těžce vyrovnává také zpěvačka Markéta Irglová, se kterou ho v minulosti pojil milostný vztah a následně dlouholeté a pevné přátelství.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.