Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Světová zdravotnická organizace vyhlásila stav zdravotní nouze

Světová zdravotnická organizace (WHO)
Světová zdravotnická organizace (WHO)
Foto: Reprofoto ČT

Kvůli současné epidemii nového koronaviru dnes Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Agentura tak učinila teprve pošesté ve své historii.

Koronavirus se dosud objevil ve dvou desítkách zemí, nakazilo se jím přes 8100 lidí, z toho velká většina v Číně. Na 170 osob tam nákaze podlehlo.

Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus dnes zdůraznil, že vyhlášení stavu zdravotní nouze není výrazem nedůvěry vůči Číně, její snahy naopak ocenil.

WHO vyzvala k podpoře zemí se slabšími zdravotními systémy. Státy by měly svá opatření podle něj přijímat na základě důkazů a být při jejich uplatňování konzistentní.

Témata:  WHO koronavirus (coronavirus) COVID-19 zdraví

Související

Aktuálně se děje

17. července 2026 13:18

Karel Gott byl profesionál, připomněl exprezident Miloš Zeman

Češi si v úterý opět připomněli legendárního zpěváka Karla Gotta. Nejvěrnější fanoušci mu dokonce nejrůznějšími způsoby vyzdobili hrob. Přispěl k tomu i bývalý prezident Miloš Zeman. Čeho si u mnohonásobného Slavíka cenil?

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy