reklama

Lidé, kteří mají za sebou několik měsíců života ve stanech, se mají přemístit do tělocvičen nebo přijímacích center.

Ministr vnitra Christophe Castaner ve středu ohlásil, že hodlá do konce roku uprchlické stanové tábory na severovýchodě Paříže vyklidit.

K místu byly ráno přistaveny autobusy. Televize BFMTV informovala, že v táborech žijí hlavně muži, ale vidět bylo také několik žen s dětmi. Většina z běženců je ze Somálska, Afghánistánu, Eritreje a Čadu.

Pařížský prefekt Didier Lallement dnes ráno prohlásil, že hodlá vydat výnos, kterým zakáže obnovení táborů. "Nemohu trpět takto nebezpečnou situaci, nejenom kvůli těm lidem, ale také kvůli automobilistům. Nemůže to už tak pokračovat," řekl Lallement.

Vyklizení všech nelegálních táborů se dnes nestihne, policisté budou stany postupně odstraňovat a dohlížet na přesun uprchlíků.

Mezi lidmi, kteří stáli ve frontě na autobus, byla i dvaatřicetiletá Awa z Pobřeží Slonoviny, která přebývala ve stanu u Porte de la Chapelle od svého příjezdu do Francie před rokem. Od té doby neměla pevnou střechu nad hlavou. "Prší, je zima. Nevím, kam jedu, ale jedu tam ráda, protože dnes budu pod střechou," řekla novinářům před nástupem do autobusu.

reklama