Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v Pákistánu. Separatista a sebevrah se odpálil na nádraží

Tragédie v Pákistánu. Separatista a sebevrah se odpálil na nádraží

Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Sobotní výbuch bomby na nádraží v Pákistánu nepřežilo podle místních úřadů nejméně 25 lidí. K explozi došlo, když se blížil odjezd populárního ranního spoje. Další desítky lidí utrpěly více či méně závažná zranění. K odpovědnosti za útok se přihlásila militantní skupina Balúčistánská osvobozenecká armáda. Podle policie se odpálil sebevražedný atentátník.

O tragédii informovala britská BBC, která upozornila, že v pákistánské provincii Balúčistán došlo k nárůstu počtu smrtících útoků, zatímco jsou vznášeny požadavky na větší nezávislost a kontrolu nad místními zdroji. 

Zástupce města řekl, že při útoku zemřelo nejméně 25 lidí včetně útočníka a dalších přibližně 50 osob utrpělo zranění. Policejní vyšetřovatel Muhammad Baloch sdělil BBC, že útočník měl u sebe šest až osm kilogramů trhaviny. 

"Nemůžu ani popsat ten horor, co jsem dnes zažil. Bylo to, jako by nastal soudný den," uvedl jeden ze zraněných Abdul Jabbar. K explozi došlo ve chvíli, kdy vstoupil na nástupiště po zakoupení lístku. 

Separatistická Balúčistánská osvobozenecká armáda se přihlásila k odpovědnosti za útok. V prohlášení podle britské stanice napsala, že cílila na pákistánskou vojenskou jednotku, která se vracela z výcviku. Policie potvrdila, že mezi oběťmi je 14 vojáků. 

Balúčistán je největší pákistánskou provincií a nejbohatší z pohledu nerostných surovin, nicméně jde zároveň o nejméně rozvinutou část země. Region sdílí hranice s Íránem a Afghánistánem, kde vládne hnutí Tálibán. 

Témata:  vlaky Pákistán bomby

Související

Aktuálně se děje

10. prosince 2024 11:29

Rusové zjistili, že už nepotřebují věznice. Vězně poslali bojovat na Ukrajinu

Plán na vybudování „super věznice“ poblíž města Ulan-Ude na Dálném východě Ruska byl zrušen. Tento krok oznámil během tiskové konference gubernátor Burjatska Alexej Cyděnov, který uvedl, že důvodem je nedostatek financí a fakt, že „z pochopitelných důvodů jsou věznice nyní většinou prázdné“.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Evropa po pádu syrského režimu od základu mění migrační politiku

Rakousko oznámilo plány na deportaci syrských migrantů po pádu režimu Bašára Asada, který byl svržen povstaleckými silami po 13 letech občanské války. K tomuto kroku se připojily i další evropské země, jako Belgie, Německo, Řecko, Itálie, Nizozemsko a Spojené království, které dočasně pozastavily zpracování žádostí o azyl syrských občanů.