Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragická smrt: Muž visel hlavou dolů z komína, záchranná operace se nezdařila

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Sky News

Záchranáři ve městě Carlisle na severozápadě Anglie se od časného rána pokoušejí zachránit muže, který uvízl hlavu dolů na 80 metrů vysokém komíně bývalé továrny. Informovala o tom britská média. Původně se chtěl tým záchranářů k muži dostat z vrtulníku, kvůli jeho poloze to ale nakonec vzdal. Nyní je na místě speciální vysokozdvižná plošina.

Komín postavený v roce 1836 jako součást továrny na zpracování bavlny patří k dominantám sedmdesátitisícového města. Policie se o muži, který uvízl poblíž jeho vrcholu, dozvěděla po 03:00 SEČ.

"Záchranné složky pracují na tom, aby situaci na komíně Dixons bezpečně vyřešily, a to včetně využití vrtulníku," citoval server BBC mluvčího místní policie Matta Kennerleyho.

#carlisle #hangingman #dixonschimney He's down now in the cherry picker, several reports he had an xtinction rebellion banner so he could have been a protestor it seems Named locally as "bashyMC" obviously a nicknameNot heard on his condition yet, didn't look good, no movement pic.twitter.com/39bpJjuD5U

— D (@vocnorth) October 28, 2019

"Záchrana nicméně zatím nebyla možná vzhledem k vratké pozici muže... nyní pokračujeme ve snahách se k muži dostat ze země," dodal. Podle něj muž zpočátku se záchranáři komunikoval, nyní už s ním ale několik hodin v kontaktu nejsou a nevědí, v jakém je stavu.

Policie na místo povolala speciální vysokozdvižnou plošinu ze Skotska, která může záchranářům pomoci dostat se do dostatečné výšky.

Témata:  Velká Británie zajímavosti policie Velká Británie

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy