Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tunisko čelí velké koronavirové krizi

Tunisko
Tunisko
Foto: Pixabay

Itálie, Španělsko a Švýcarsko dnes odeslaly zdravotnickou pomoc Tunisku, které se nyní potýká se zatím nejhorší zdravotnickou krizí od začátku pandemie. Severoafrická země v posledních dnech eviduje prudký nárůst počtu úmrtí po nákaze covidem-19, má zaplněné nemocnice i nedostatek zásob kyslíku, uvedla agentura Reuters.

V Tunisku, které má zhruba 11,6 milionu obyvatel, v uplynulém týdnu umíralo více než 150 pacientů s covidem denně. Pomoc Tunisku vzápětí poskytly Alžírsko, Spojené arabské emiráty, Maroko, Katar a Turecko. Egypt a Saúdská Arábie tento týden otevřely letecký koridor a Tunisku poslaly nejméně osm letadel se zdravotnickou pomocí.

Francie tento týden oznámila, že má v plánu Tunisku poslat milion dávek vakcín proti covidu-19 i zdravotnickou pomoc.

Jednotky intenzivní péče se podle tuniských činitelů po celém Tunisku zaplnily, takže se nyní staví polní nemocnice, které poskytly Katar a Maroko.

Tuniští lékaři si podle Reuters stěžují na vyčerpání a nedostatek zásob kyslíku.

Ve čtvrtek Tunisko zaznamenalo 194 koronavirových úmrtí, což je nejvíce od začátku pandemie. Dosud v zemi po nákaze covidem zemřelo přes 17.000 lidí a zaznamenáno tam bylo přes 520.000 případů nákazy koronavirem.

Naočkováno proti covid-19 v Tunisku zatím bylo 830.000 lidí.

Témata:  Tunisko koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.