Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Hamburku někdo poškodil železniční infrastrukturu, zpoždění mají i spoje do ČR

Deutsche Bahn
Deutsche Bahn
Foto: Pixabay

Vlakovou dopravu v okolí německého Hamburku, kam jezdí také spoje z Česka, v noci na pátek ochromilo několik úmyslně založených požárů, které poškodily železniční infrastrukturu. O zpoždění spojů informují i České dráhy.

Německý dopravce Deutsche Bahn uvedl, že spoje na hlavní vysokorychlostní trati mezi Hamburkem a Berlínem byly zrušeny kvůli vandalismu. Jezdí jen omezený počet vlaků po alternativní trase, která zabere o hodinu déle. K nápravě má dojít do pátečního večera, informoval Independent.

České dráhy upozornily cestující, že nejméně tři spoje vedoucí mezi Českem a Německem provází zpoždění v řádu desítek minut. Jako důvod uvádí požár v blízkosti trati na německém území. S mimořádností v dopravě se podle webu ČD počítá do 20. hodiny.

Podle hamburské policie došlo k úmyslnému založení požárů v blízkosti tratí na třech místech mezi půl třetí a čtvrtou hodinou ranní. Z prohlášení vyplývá, že strážci zákona předpokládají politické pozadí celého incidentu. Požáry se podařilo zlikvidovat, policie shání případné svědky.

Témata:  vlaky DB Německo

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy