Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U Libye zachránili několik desítek migrantů, na moři se dostali do potíží

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Loď italské neziskové organizace ResQ zachránila poblíž Libye 85 migrantů, kteří se při plavbě do Evropy na moři dostali do potíží. Organizace o tom informovala na twitteru. Plavidlo pojmenované ResQ People je ve Středozemním moři na své první záchranné misi, předtím ještě pod názvem Alan Kurdi patřilo německé organizaci Sea-Eye.

V posádce na palubě lodi ResQ People aktuálně slouží i Cecilia Stradaová, dcera humanitárního aktivisty a zakladatele nevládní zdravotnické organizace Emergency Gina Strady. Na moři se dozvěděla, že její otec dnes v 73 letech zemřel.

"Úmrtí Gina Strady přišlo zároveň se záchranou 85 lidí. Jako ResQ mu těchto 85 zachráněných životů věnujeme," uvedl šéf organizace Luciano Scalettari.

Do Evropy letos přes moře připlulo více než 52.000 migrantů. Nejvíce, a to 29.243, jich zamířilo do Itálie, uvádí Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Plavba přes Středozemní moře je často velice nebezpečná a mnoho migrantů stojí život. Letos takto zemřelo už přes 1000 lidí, loni to byla za stejné období asi třetina.

Témata:  migrace Itálie Libye

Aktuálně se děje

22. května 2024 20:26

Odměna za teror. Netanjahu odsoudil rozhodnutí uznat Palestinu jako stát

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odsoudil ve středu rozhodnutí Irska, Norska a Španělska uznat Palestinu jako stát a uvedl, že jde o odměnu za teror. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy