reklama

Na Ukrajině, kde žije asi 42 milionů lidí, se od začátku pandemie infikovalo celkem přes 1,6 milionu osob, z nichž 31.751 zemřelo. Uzdravilo se takřka 1,3 milionu infikovaných, uvedl server RBK-Ukrajina. Země v posledních týdnech čelí rychlejšímu šíření koronaviru a premiér Denys Šmyhal hovoří o třetí vlně pandemie. Ministr Stepanov už dříve uvedl, že se v zemi rozšířila nakažlivější britská mutace koronaviru.

Rusko dnes oznámilo 8885 nově prokázaných případů koronaviru za poslední den a 387 úmrtí v souvislosti s covidem-19. Celkem se v zemi s přibližně 146 miliony obyvatel podle údajů ruského operativního štábu nakazilo více než 4,5 milionu lidí, z nichž 97.404 zemřelo. Zotavilo se dosud přes 4,1 milionu infikovaných, uvedla dnes agentura TASS.

Nejnovější denní přírůstek nakažených je v Rusku o 3,4 procenta nižší než byl o den dříve, kdy se virus prokázal u 9167 osob, píše server Kommersant. Podle něj mírně klesl proti předchozímu dni také počet zemřelých s covidem, v pátek operativní štáb oznámil 405 úmrtí za poslední den.

reklama