Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajina přežila ruský zimní teror, a znovu tak porazila Putina, uvedl Kuleba

Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba
Foto: Facebook Dmytro Kuleba

Ukrajina se nenechala zlomit ruským zimním terorem, a znovu tak porazila ruského prezidenta Vladimira Putina, uvedl dnes na sociálních sítích ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Rusko od podzimu provádělo masivní vzdušné útoky na ukrajinské objekty energetiky, čímž Ukrajince připravovalo o elektřinu a teplo a narušovalo i chod kritické infrastruktury.

"Prvního března 2023 Putin utrpěl pátou velkou porážku ode dne plnohodnotné invaze - Ukrajina překonala jeho zimní teror," napsal na facebooku Kuleba.

"Přestáli jsme nejtěžší zimu ve své historii. Byla nám zima a chybělo nám světlo, ale byli jsme nezlomní," zdůraznil také šéf ukrajinské diplomacie.

První Putinovou porážkou podle něj bylo, když se Rusku v prvních dnech invaze nepodařilo Ukrajince paralyzovat strachem. Druhou, když mu nevyšel jeho plán ovládnout Ukrajinu během bleskové války. "Ukrajina nepadla ani za tři dny ani za sedm. Nepadla ani za měsíc a ani za rok. A nepadne nikdy," zdůraznil Kuleba.

Třetí porážka podle něj tkví v tom, že světové společenství se postavilo za Ukrajinu, nikoli za Rusko. Agresorská země se tak potýká s izolací a sankcemi, zatímco na Ukrajinou plynou zbraně ze zahraničí a finanční a humanitární pomoc, podotkl Kuleba. Jako čtvrtou Putinovu porážku ukrajinský ministr zahraničí vnímá to, že Rusko přišlo během ukrajinské protiofenzivy o značnou část území, které na Ukrajině po svém vpádu před více než rokem okupovalo.

Témata:  Dmytro Kuleba válka na Ukrajině Vladimír Putin

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy