Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinci zřejmě zasáhli muniční sklad na Krymu

Krym
Krym
Foto: Pixabay

Z Ruskem anektovaného poloostrova Krym jsou hlášeny exploze, a to konkrétně z oblasti, kde se nachází muniční sklad. V oblasti probíhá evakuace. Ukrajina se zatím k útoku oficiálně nepřihlásila.

Podle britského deníku Guardian vyhlásily místní úřady evakuaci lidí z pětikilometrového perimetru kolem zasaženého místa, kde se má nacházet muniční sklad. V souvislosti s útokem byl dokonce krátce uzavřen Krymský most.

Most se stal terčem útoku v noci z neděle na pondělí, exploze nepřežili dva lidé. Podle ukrajinských médií šlo o speciální operaci ukrajinské tajné služby a námořnictva za pomoci námořních dronů. Kyjev se každopádně k odpovědnosti za útok nepřihlásil.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na bezpečnostní konferenci v americkém Aspenu zmínil, že jeho země považuje Krymský most za legitimní cíl. "Je to cesta, kterou používají ke krmení války municí. To se děje na denní bázi. Militarizuje to Krymský poloostrov," řekl podle Guardianu.

"Pro nás je to pochopitelně nepřátelské zařízení postavené v rozporu s mezinárodním právem a všemi normami. Takže je to pro nás cíl. Cíl, který přináší válku, nikoliv mír, musí být neutralizován," dodal.

Témata:  Krym válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.