Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

UNICEF apeloval na mezinárodní pomoc pro Haiti kvůli hurikánům

Hurikán
Hurikán
Foto: Pixabay

Dětský fond OSN (UNICEF) v pátek apeloval na mezinárodní pomoc pro Haiti, aby se země postižená násilím lépe připravila na nadcházející hurikánovou sezónu v Atlantském oceánu. Podle agentury Reuters by hurikány mohly ohrozit mnoho vysídlených obyvatel. 

Letošní hurikánová sezóna, která začíná v červnu a končí v listopadu, má být podle meteorologů velmi silná. Haiti zároveň čelí krizi způsobené gangy a podle odhadů OSN je v této karibské zemi vysídleno až 360 000 lidí.

"Mezinárodní podpora je nezbytná pro zvýšení naší připravenosti a schopnosti reagovat na nejhorší scénáře," uvedl Bruno Maes, zástupce UNICEF na Haiti.

UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že tornádo, které koncem května zasáhlo sever Haiti a připravilo o domov přibližně 4350 lidí, je varováním před možnou ničivou hurikánovou sezónou.

UNICEF se na sezónu připravuje tím, že předem shromažďuje potraviny, zdravotnické potřeby a další nezbytné věci pro rychlé dodávky v zemi. Zásobovací trasy na Haiti však kontrolují ozbrojené skupiny, což zpomaluje úsilí o pomoc a ohrožuje humanitární pracovníky, připomíná Reuters.
 
 

Témata:  hurikán UNICEF

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy