UNICEF

Hurikán

UNICEF apeloval na mezinárodní pomoc pro Haiti kvůli hurikánům

Svět

Dětský fond OSN (UNICEF) v pátek apeloval na mezinárodní pomoc pro Haiti, aby se země postižená násilím lépe připravila na nadcházející hurikánovou sezónu v Atlantském oceánu. Podle agentury Reuters by hurikány mohly ohrozit mnoho vysídlených obyvatel. 

1. máj 2014 TOP 09, Praha - Petřín

Více než jedno ze čtyř dětí na světě trpí hlady, varuje UNICEF

Svět

Více než jedno ze čtyř dětí mladších pěti let na světě žije ve "velké" potravinové chudobě, což znamená, že více než 180 milionům dětí hrozí nepříznivý vliv na jejich růst a vývoj. Oznámil to ve středu Dětský fond Spojených národů (UNICEF), informuje agentura AFP.

Ilustrační fotografie.

UNICEF: Pásmo Gazy je nejnebezpečnější místo na světě pro děti

Svět

Výkonná ředitelka Dětského fondu OSN (UNICEF) Catherine Russellová ve středu označila palestinské Pásmo Gazy za "nejnebezpečnější místo na světě pro děti". Dodala, že dohoda o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás nestačí na záchranu jejich životů.

Děti, ilustrační fotgorafie

Svět

Děsivá zpráva OSN: Miliarda dětí je vystavena fyzickému či psychickému násilí

Miliarda dětí na celém světě je podle OSN vystavena fyzickému, sexuálnímu nebo psychickému násilí. V Ženevě o tom informovali zástupci několika organizací spadajících pod OSN, včetně Světové zdravotnické organizace (WHO) a Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF), podle nichž tak ve velmi problematických podmínkách žije téměř polovina nezletilých obyvatel planety.

KLDR

Zdravotní stav dětí v Severní Koreji se zlepšil, problémem je znečištěná voda

Svět

Pchjongjang/Ženeva - Velké problémy týkající se zdraví dětí v KLDR nadále přetrvávají. Dětský fond OSN (UNICEF) dnes nicméně konstatoval, že se situace v uplynulých letech zlepšila. Zbrzděný růst byl zaznamenán u 19 procent severokorejských dětí, zatímco při posledním průzkumu v roce 2009 to bylo 32,4 procenta dětí.

OSN

OSN varuje: Boje v Jižním Súdánu mohou zničit celou generaci

Svět

Juba - Agentura Reuters s odvoláním na dnešní sdělení Dětského fondu OSN (UNICEF) informuje o problémech v Jižním Súdánu. Až 70 procent dětí v boji zmítané zemi nechodí do školy a mnohé z nich i hladoví. Jižní Súdán, který má vysoký podíl mladých lidí, tak po skončení konfliktu může přijít o celou generaci, jež by mohla pomoci s poválečnou obnovou. 

Uprchlíci, ilustrační foto

Tisíce mladistvých migrantů prchají do Evropy před násilím v Libyi, varuje UNICEF

Svět

Řím/Tripolis - Tisíce afrických mladistvých prchají do Evropy bez vědomí rodičů; většina z nich přitom do Evropy cestovat nechtěla a na plavbu přes Středozemní moře je zcela nepřipravená. Do Itálie se v první polovině letošního roku doplavilo podle UNICEF 12.200 mladistvých migrantů, naprostá většina z nich přitom přicestovala bez rodičů.

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

20. července 2024 21:50

Po izraelských náletech v Jemenu je zraněno nejméně 80 lidí

Při izraelských náletech, které v sobotu zasáhly jemenské přístavní město Hudajdá, bylo zraněno nejméně 80 lidí. Uvedl to server Wall Street Journal.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy