Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Děsivá zpráva OSN: Miliarda dětí je vystavena fyzickému či psychickému násilí

Děti, ilustrační fotgorafie
Děti, ilustrační fotgorafie
Foto: Pixmac

Miliarda dětí na celém světě je podle OSN vystavena fyzickému, sexuálnímu nebo psychickému násilí. V Ženevě o tom informovali zástupci několika organizací spadajících pod OSN, včetně Světové zdravotnické organizace (WHO) a Dětského fondu Organizace spojených národů (UNICEF), podle nichž tak ve velmi problematických podmínkách žije téměř polovina nezletilých obyvatel planety.

"Pro násilí vůči dětem nikdy neexistuje omluva," zdůraznil dnes podle agentury DPA šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Podle šéfky UNICEF Henrietty Foreové se situace mnoha ohrožených dětí mohla ještě zhoršit v důsledku pandemie covidu-19. Kvůli uzavření škol a zákazům vycházení totiž řada z nich musela zůstat doma s lidmi, kteří je zneužívají.

Countries failing to prevent violence against children, agencies warn in new report published today. #ENDviolence https://t.co/H7qoIwWJq3

— UNICEFmedia (@UNICEFmedia) June 18, 2020

Organizace spadající pod OSN také informovaly o tom, že sice téměř 90 procent zemí má zákony na ochranu dětí, ale jen zhruba polovina států je systematicky prosazuje. Jen zhruba třetina zemí nabízí dětským obětem násilí podporu ze strany úřadů.

OSN odhaduje, že jen v roce 2017 zemřelo násilnou smrti na 40.000 dětí.

Témata:  UNICEF děti týrání a zneužívání dětí OSN (Organizace spojených národů)

Související

Aktuálně se děje

1. srpna 2025 9:48

Další agresivní muž na jižní Moravě. Policisté zvládli situaci bez střelby

Policie v pátek opět zasahovala proti agresivnímu muži na jižní Moravě. Tentokrát se to v Brně obešlo bez použití střelné zbraně. Útočník byl zadržen za použití donucovacích prostředků. Lidem nehrozí žádné další nebezpečí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy