Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA nevidí důvod k úpravě jaderného postoje, vzkázal Bílý dům

Bílý dům, Washington D.C., USA
Bílý dům, Washington D.C., USA
Foto: Pixabay

Spojené státy podle dnešního vyjádření Bílého domu nevidí důvod, proč by měly upravovat svůj jaderný postoj. Ruský prezident Vladimir Putin nedávno Západ varoval, že neblufuje, když říká, že je připraven použít jaderné zbraně na obranu Ruska. Informuje o tom agentura Reuters.

"Tyto hrozby samozřejmě bereme velmi vážně. V tuto chvíli jsme však neviděli žádný důvod, proč bychom měli upravovat náš vlastní jaderný postoj," uvedla mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová.

Putin ve středu nařídil první ruskou mobilizaci od druhé světové války, podpořil plán na anexi rozsáhlých území Ukrajiny a pohrozil, že Moskva je na obranu svých území připravena použít všechny dostupné prostředky.

Témata:  Bílý dům USA USA jaderné zbraně

Související

Aktuálně se děje

10:12

Karel Šíp a největší krize Všechnopárty. Musel vymyslet nový pořad

Karel Šíp oslaví za pár týdnů, konkrétně prvního červnového dne, kulaté 80. narozeniny. I v tak pokročilém věku, kdy by si mohl naplno užívat důchod, moderuje svou Všechnopárty, která letos rovněž oslaví kulatiny. Populární talk show České televize si však v tomto desetiletí prošla jednou velkou krizí. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy