Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útočník v Bruselu napadl nožem policisty, jeden zemřel

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Útočník v Bruselu napadl nožem policejní hlídku, jeden policista zemřel a nejméně jeden další byl zraněn. Dnes večer o tom s odvoláním na státní zastupitelství informovala agentura Belga. Podle médií útočník volal Alláhu akbar (Bůh je veliký), což příslušné státní zastupitelství nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo.

Agentuře DPA státní zastupitelství sdělilo, že případné teroristické pozadí útoku nemůže potvrdit. DPA připomíná, že radikální islamisté používají zvolání Alláhu akbar často jako svého druhu bojový pokřik.

Nejmenovaný justiční zdroj agentuře AP řekl, že existuje "podezření na teroristický útok".

Napadení policisté podle agentury Belga přivolali posily a jeden z kolegů, který přišel na pomoc, použil proti útočníkovi svou služební zbraň. Podle zpráv médií agresora zasáhlo několik výstřelů. Podle prokuratury byl útočník zraněn, ale ne zabit. Zatím není jasné, zda musí být ošetřen v nemocnici.

"Myslím na rodinu a přátele zemřelého policisty," napsal na twitteru belgický premiér Alexander De Croo. Vyjádřil naději, že druhému policistovi, který byl převezen do nemocnice, se daří dobře.

Témata:  Belgie policie Belgie terorismus

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.