Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Azovském moři zachránili holčičku. Plula na nafukovačce, svůj výlet prospala

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

Záchranáři na jihu Ruska zachránili malé děvčátko, které spalo na nafukovacím lehátku v tvaru labutě v Azovském moři, tři kilometry od břehu. Uvedla to agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo pro mimořádné situace.

Situace zprvu nevyhlížela až tak idylicky: záchranáře zburcovali ve středu odpoledne, kdy před očima rekreantů na širé moře odplulo nafukovací lehátko s pětiletou dívkou. Její otec se marně snažil děvče zachránit. O půlhodinu později záchranáři ve člunu nafukovačku i s dítětem našli už tři kilometry od břehu.

"Celou dobu dítě spalo na lehátku. O ničem nevědělo. Lékařská pomoc nebyla zapotřebí," vylíčili záchranáři. Cestou zpět ještě přibrali do člunu dívčina otce, který se snažil k nafukovačce doplavat, ale už mu docházely síly.

V místě, kde málem došlo k neštěstí, platí přísný zákaz koupání kvůli silným proudům, dodal Interfax.

Témata:  moře Rusko zajímavosti

Související

Aktuálně se děje

8. května 2026 16:39

8. května 2026 4:00

Předpověď počasí na prodloužený víkend. Očekává se změna k lepšímu

Začíná druhý květnový prodloužený víkend, v jehož průběhu se očekává postupné oteplování. Zatímco dnes místy maximální teploty jen sotva překročí 10 stupňů, v neděli se maxima dostanou přes dvacítku. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ramzan Kadyrov, je od 15. února 2007 prezidentem autonomní Čečenské republiky. Je synem bývalého prezidenta Achmata Kadyrova.

Poprask v Čečensku: Kadyrov válčil proti energy drinkům, jeho syn vykradl slavnou značku a sám je prodává

V Čečensku se začal prodávat nový energetický nápoj pod značkou „K13“, která je úzce spjata s osobou Adama Kadyrova, syna vládce autonomní republiky. Uvedení nápoje na trh doprovází masivní reklamní kampaň, do níž se zapojil i samotný Ramzan Kadyrov spolu s předsedou čečenského parlamentu Magomedem Daudovem. Oba lídři se v polovině dubna zúčastnili slavnostního otevření hypermarketu v Grozném, kde produkt veřejně ochutnali.