Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Evropě poprvé přibylo přes 100 tisíc nakažených za den, uvádí WHO

Světová zdravotnická organizace (WHO)
Světová zdravotnická organizace (WHO)
Foto: Reprofoto ČT

Počet nově odhalených případů koronaviru za jeden den v Evropě poprvé překročil hranici 100.000. Vyplývá to z dnes aktualizovaných dat Světové zdravotnické organizace (WHO), podle nichž mělo v evropských zemích ve čtvrtek pozitivní test téměř 110.000 lidí.

O den dříve to bylo téměř 99.000, uvedla agentura DPA. I celosvětová bilance nakažených za jeden den překonala rekord, když přesáhla 350.000.

"Nemáme žádné nové odpovědi. Víme, co je třeba dělat. Je ale smutné pozorovat, že tolik evropských zemí zažívá rychlý vzestup případů a vlády musejí rázně jednat, aby se pokusily přenos (viru) zpomalit," řekl na dnešní tiskové konferenci v Ženevě krizový expert WHO Mike Ryan.

V Evropě nyní v absolutních číslech počty nakažených rostou nejvíce ve Francii, Británii, Španělsku a Rusku. Rekordní čísla ale hlásí rovněž Česko, Nizozemsko, Polsko, Slovensko, Ukrajina či Portugalsko. Do celosvětové bilance nakažených nejvíce přispívá Indie, USA a Brazílie.

Témata:  WHO Evropa koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 10:22

Prachařovi ve Varech. Letos upoutal pozornost nejmladší člen hereckého rodu

Prachařovi jsou tak početnou rodinou, že alespoň někdo z nich se v Karlových Varech objeví snad každý rok. Letos se na festival vydal David Prachař, ale svým způsobem ho zastínil mladší z jeho synů František. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy