Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V obchodním centru v Hongkongu vypukl požár, na záchranu čeká na 150 lidí

Hongkong
Hongkong
Foto: Pixabay

Na 150 lidí dnes uvázlo ve čtyřicetipatrové budově obchodního centra v Hongkongu, v jejímž prvním poschodí vypukl požár. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na hongkongskou policii. Dvanáct lidí utrpělo zranění a hasiči zajišťují evakuaci.

Požár vznikl krátce po poledni místního času (v noci na dnešek SEČ) v hongkongském World Trade Centre v prostorách, kde se provádí rekonstrukce, napsal místní list The Standard. Na fotografiích z místa bylo vidět, jak se kouř šíří do několika vyšších pater.

Ve World Trade Centre jsou obchody, restaurace, multikino i kanceláře. V okamžiku vypuknutí požáru bylo v mrakodrapu podle policie na 350 lidí, z nichž kolem 200 se podařilo dostat do bezpečí. Někteří unikli z budovy sami, jiným pomohli hasiči s výsuvnými žebříky.

Ti, kdo byli ve vyšších patrech, čekají na záchranu na střeše. Hospitalizováno bylo 12 lidí, kteří se většinou nadýchali kouře. Požár se již hasičům podařilo dostat pod kontrolu.

Témata:  Hongkong

Související

Aktuálně se děje

6. června 2026 20:15

Jiří Babica se minul povoláním. Fanouškům ukázal něco, co ještě nikdy neviděli

Známý český kuchař a televizní bavič Jiří Babica, kterého má veřejnost zafixovaného především díky jeho specifickým kulinářským pořadům a populárním hláškám z kuchyně, překvapil své příznivce v úplně nové roli. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Zatmění Slunce, ilustrační fotografie.

Zatmění Slunce se blíží. Vše, co o něm potřebujete vědět

Letos 12. srpna nastane úplné zatmění Slunce, které po více než dvou letech nabídne jedinečnou nebeskou podívanou. Tento úkaz se objevuje ve chvíli, kdy Měsíc projde mezi Sluncem a Zemí, čímž na naši planetu vrhne stín a v určitých oblastech světa kompletně zablokuje sluneční svit. Úplné zatmění, při němž obloha na moment zcela ztmavne, budou moci sledovat pozorovatelé v částech Grónska, na Islandu, v severním Španělsku a v severovýchodním Portugalsku. Obyvatelé ostatních částí Evropy, Afriky a Severní Ameriky pak uvidí zatmění částečné, kdy Měsíc zakryje pouze část slunečního disku.