reklama

Podle televize TVN24 záchranné složky dostaly oznámení o nehodě deset minut před půlnocí. Autobus na dálnici A4 prorazil svodidla a sjel do příkopu. Tři lidé zemřeli okamžitě při havárii, dva při vyprošťování z vraku a jeden po převozu do nemocnice.

Podle zatím posledních informací počet zraněných postupně vzrostl z původně oznámených třiceti na 41. U některých cestujících, kteří na první pohled vypadali, že neštěstí přečkali bez úhony, se totiž známky poranění projevily později. Zraněné, z nichž osm je ve vážném stavu, ošetřují nemocnice v Přemyšlu a dalších městech Podkarpatského vojvodství.

Mluvčí hasičů Marcin Betleja uvedl, že autobus mířil na Ukrajinu a všichni cestující byli Ukrajinci. Nehoda se stala u města Jaroslaw nedaleko ukrajinské hranice.

Mluvčí záchranné služby v Přemyšlu Marek Janowski sdělil, že většina cestujících nebyla připoutaná bezpečnostním pásem a spala. Proto tolik lidí utrpělo zranění při nárazech v autobusu. Jde hlavně o mnohočetná poranění hlavy, páteře, břišní dutiny a končetin.

Cestující v havarovaném vozidle byli podle informací záchranářů převážně mladí lidé vracející se z práce na Ukrajinu. Janowski rovněž řekl, že v autobusu nebyly žádné děti.

reklama