Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Rusku byla poškozena přehrada na řece Ural. Voda ohrozila Orsk

Povodně, ilustrační foto
Povodně, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Tisíce lidí musely opustit svá obydlí v ruském Orsku poté, co došlo k vážnému poškození přehrady na řece Ural. Informace o jejím úplném zničení se zatím nepotvrdily. Nejsou hlášeny ani žádné oběti na životech.

K částečnému protržení přehrady na řece Ural v Orsku v Orenburské oblasti došlo na dvou místech v noci z pátku na sobotu. Ruská státní agentura TASS uvedla, že do rána doputovala voda do několika městských čtvrtí, což dokazují i záběry na sociálních sítích. Zaplaveno bylo kolem 2400 obytných budov.

Podle regionální prokuratury došlo k poškození vodní nádrže kvůli pochybení při údržbě hydrauliky, která tak nebyla v požadovaném technickém stavu.

Regionální vláda Orenburské oblasti agentuře TASS sdělila, že informace o kompletním zničení přehrady se nezakládá na pravdě. Podle místních úřadů se dokonce povedlo zastavit průtok přes jedno z protržených míst.

Evakuováno ze svých domů bylo více než 4200 lidí, mezi nimiž je více než tisícovka dětí. Přes 400 osob využilo ubytování v dočasných ubytovacích kapacitách.

Témata:  povodně Rusko

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy