reklama

Ruský operativní štáb dnes také sdělil, že během soboty zemřelo v souvislosti s nemocí covid-19, kterou způsobuje koronavirus SARS-CoV-2, dalších 504 lidí, což je zvýšení proti pátečním 447 zemřelým. Od začátku pandemie největší země světa dohromady eviduje 58.506 úmrtí spojených s koronavirem.

Na druhé straně v první den tohoto víkendu přibylo dalších 19.847 pacientů, kteří se z covidu-19 vyléčili. Celkový počet infikovaných lidí, kteří se už v Rusku z této nemoci uzdravili, tak překročil hranici 2,6 milionu.

V Moskvě, která je koronavirovou infekcí nejvíc postiženým regionem Ruska, se od pondělí rozšíří možnost vakcinace pro další kategorii lidí. Oznámil to dnes starosta Sergej Sobjanin, podle něhož se to týká bankovního a finančního sektoru a pracovníků státních orgánů a rozpočtových institucí na všech úrovních.

Agentura TASS poznamenala, že očkování proti koronaviru v Moskvě začalo 5. prosince, přičemž registrace se provádí elektronicky. Úřady hlavního města chtějí oočkovat šest až sedm milionů lidí. Sobjanin Moskvany povzbuzuje, že se po vakcinaci budou moci vrátit k normálnímu životu.

Na Ukrajině podle dnešního sdělení ministra zdravotnictví Maksyma Stepanova zemřelo za uplynulých 24 hodin v souvislosti s koronavirem dalších 123 lidí, zatímco 6250 pacientů se vyléčilo. Od začátku pandemie už v zemi s covidem-19 zemřelo 18.856 pacientů, zatímco 728.865 se jich vyléčilo.

reklama