Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V USA se zřítila stíhačka F-35. Pilot utrpěl vážná zranění

F-35
F-35
Foto: www.army.mil

Americké armádní letectvo řeší nepříjemný incident. V blízkosti mezinárodního letiště v Albuquerque ve státě Nové Mexiko se v úterý zřítila stíhačka F-35. Pilot byl hospitalizován s vážnými zraněními. Informovala o tom agentura AP.

Stíhačka letěla z Texasu na leteckou základnu Edwards u Los Angeles v Kalifornii. Ke zřícení stroje došlo kolem 14. hodiny místního času jižně od letiště v Albuquerque, sdělil místní hasičský sbor. Hospitalizovaný pilot byl jediným mužem na palubě. 

Letoun před vážným incidentem doplnil palivo během zastávky na letecké základně Kirtland v Novém Mexiku, informovala společnost Lockheed Martin.

Jde již o druhou havárii bojového letadla v Novém Mexiku za poslední měsíc. V dubnu se totiž nedaleko vojenské základny Holloman v jižní části tohoto amerického státu zřítila stíhačka F-16. Pilotovi se podařilo katapultovat a utrpěl jen lehká zranění.

Témata:  F-35 Joint Strike Fighter U.S. ARMY USA

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2026 8:32

Pokus o vraždu v Pardubicích. Žena napadla jinou, hrozí jí dlouhý pobyt za mřížemi

Až 18 let vězení hrozí ženě, kterou policisté obvinili z pokusu o vraždu jiné ženy. Případ se stal minulý týden, obviněná se k činu doznala. Starší ženu napadla pěstmi, kopy a také nožem. Napadená skončila v nemocnici. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy