Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V USA se zřítila stíhačka F-35. Pilot utrpěl vážná zranění

F-35
F-35
Foto: www.army.mil

Americké armádní letectvo řeší nepříjemný incident. V blízkosti mezinárodního letiště v Albuquerque ve státě Nové Mexiko se v úterý zřítila stíhačka F-35. Pilot byl hospitalizován s vážnými zraněními. Informovala o tom agentura AP.

Stíhačka letěla z Texasu na leteckou základnu Edwards u Los Angeles v Kalifornii. Ke zřícení stroje došlo kolem 14. hodiny místního času jižně od letiště v Albuquerque, sdělil místní hasičský sbor. Hospitalizovaný pilot byl jediným mužem na palubě. 

Letoun před vážným incidentem doplnil palivo během zastávky na letecké základně Kirtland v Novém Mexiku, informovala společnost Lockheed Martin.

Jde již o druhou havárii bojového letadla v Novém Mexiku za poslední měsíc. V dubnu se totiž nedaleko vojenské základny Holloman v jižní části tohoto amerického státu zřítila stíhačka F-16. Pilotovi se podařilo katapultovat a utrpěl jen lehká zranění.

Témata:  F-35 Joint Strike Fighter U.S. ARMY USA

Aktuálně se děje

14. června 2024 11:48

Rusko tvrdí, že sestřelilo skoro 90 ukrajinských dronů. Ukrajina 14 ruských raket

V noci na pátek sestřelila ruská protivzdušná obrana 87 dronů, z toho 70 nad Rostovskou oblastí, kde sídlí velení vojenské operace na Ukrajině. Ukrajinská armáda uvedla, že v noci na pátek sestřelila sedm ze 14 raket a všech 17 dronů, kterými útočilo Rusko. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy