Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vážná nehoda u německých hranic s Českem si vyžádala 16 zraněných

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: INT

Celkem 16 zraněných si vyžádala nedělní večerní nehoda na německé dálnici A17 poblíž hranic s Českou republikou. Tři účastníci karambolu jsou zranění těžce, na místě zasahovaly záchranné složky.

O události informoval německý server LKZ.de. Příčina nehody je předmětem vyšetřování. Podle prvotních informací kamion nedobrzdil ve směru do Drážďan do kolony stojících aut u města Bad Gottleuba-Berggiesshübel, které se nachází nedaleko českých hranic.

Nehody se zúčastnilo celkem deset vozidel, výše škody zatím není známá. Saská policie v neděli večer dálnici uzavřela, dopravní omezení na místě incidentu pokračuje i v pondělí ráno a dopoledne.

Německá dálnice A17 navazuje na českou D8. Podle serveru dopravniinfo.cz se na ní mezi 88. a 92. kilometrem tvoří kolony.

Témata:  dopravní nehody policie Německo Německo

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 11:51

"Měsíc nežeru." Mahulena Bočanová zavzpomínala na účast ve StarDance

Herečka a moderátorka Mahulena Bočanová se na sociálních sítích podělila o úsměvnou vzpomínku na svou účast v premiérové řadě taneční soutěže StarDance. Zveřejnila archivní fotografii starou dvacet let, na níž je zachycena ve výrazných žlutých tanečních šatech s odhalenými zády a třpytivými detaily.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.