Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Francii hořelo zařízení pro handicapované. 11 lidí se pohřešuje

Hasiči, ilustrační fotografie.
Hasiči, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Jedenáct lidí se pohřešuje po požáru ubytovacího zařízení ve východní Francii, kam jezdili handicapovaní lidé na dovolenou. Sedmnáct osob se dostalo do bezpečí, přičemž stav jedné z nich vyžadoval hospitalizaci, uvedly místní úřady.

Ministr vnitra Gerald Darmanin připustil, že událost si zřejmě vyžádala obětí. Požár chaty ve městě Wintzenheim v severovýchodní Francii vypukl ve středu kolem půl sedmé ráno, uvedla televize Sky News. V zařízení byla ubytována skupina z Nancy.

Na místě zasahovali záchranáři se čtyřmi sanitními vozy a více než sedm desítek hasičů, sdělili zástupci prefektury Haut-Rhin. Požár se rychle podařilo dostat pod kontrolu.

Darmanin řekl, že plameny zpustošily většinu budovy, konkrétně asi 300 z celkových 500 metrů čtverečních. Dodal, že záchranné práce stále pokračují.

Témata:  požáry Francie hasiči

Související

Aktuálně se děje

24. července 2024 16:30

Scholz promluvil o opětovné kandidatuře na kancléře

Německý kancléř Olaf Scholz, člen Sociálnědemokratické strany Německa (SPD), oznámil na tiskové konferenci, že se znovu plánuje ucházet o post předsedy německé vlády. Potvrdil to podle agentury Bloomberg krátce po oznámení termínu příštích voleb do Spolkového sněmu, které proběhnou 28. září 2025.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy