reklama

Středisko leží v provincii Sondrio, která spadá do Lombardie. Rodina toto pondělí odletěla z milánského letiště Malpensa, u ženy a syna se infekce nezjistila.

V celé Lombardii je koronavirus registrován u více než 400 lidí. Sondrio samé zatím hlásí tři případy - vedle zmíněného Dána ještě dva studenty zemědělské školy v městě Codogno jihovýchodně od Milána, kteří ale pocházejí z provincie Sondrio, konkrétně z obcí Gordona a Valdidentro. Valdidentro sousedí s italskými lyžařskými středisky Bormio a Livigno.

Turistická centrála v Livignu na poplašné zprávy, které se šíří po internetu, reagovalo trojicí videí, která ukazují plné ulice i sjezdovky. Dva Češi a jedna Slovenka v nich odrazují od paniky.

Radní městečka Chiesa se dnes ráno kvůli situaci sešli a radnice posléze vydala prohlášení, že v údolí Valmalenco nejsou žádní infikovaní a že dánský turista se tam nenakazil. V týdnu, který tu strávil, byla místa, kde se shromažďují lidé, uzavřená, a tak měl minimální styk s okolím.

Turistům radnice vzkazuje, že místní jsou klidní, obchody plné a že není třeba obávat se dovolené v této lokalitě.

Italské úřady se snaží zjistit, s kým dánská rodina přišla do styku, aby mohly ověřit, zda někdo není nakažený. Podle deníku Il Giorno ovšem není jisté, že se samotný Dán nakazil na horách. A stejně tak není jisté, zda spolu souvisí tento případ a zmíněná dvojice studentů.

reklama