"Zatímco Ukrajina pokračuje v obraně proti ruské invazi, hrůzné následky Putinovy války jsou zřejmé. Prostředky na rekonstrukci Ukrajiny budou obrovské. Prostřednictvím našich nových opatření zesilujeme přístup k sankcím a potvrzujeme, že Velká Británie je připravena použít sankce, aby se ujistila, že Rusko zaplatí za obnovu země, kterou bezohledně napadlo," uvedl Cleverly podle deníku Guardian.

Britský premiér Rishi Sunak zároveň v pondělí telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, který o tom informoval na sociální síti. "Diskutovali jsme o obranných potřebách Ukrajiny a naší další spolupráci za účelem rozšíření bojových schopností, především skrz zbraně dlouhého dosahu," napsal Zelenskyj na twitteru.

"Zdůraznil jsem, že je třeba zvýšit tlak na Rusko prostřednictvím sankcí, především kvůli zvětšující se ruské produkci raket se západními součástkami," dodal.

Velká Británie už od konce loňského února podle zmíněného listu zmrazila aktiva v hodnotě více než 18 miliard liber a sankcionovala přes 1550 ruských občanů v čele s Romanem Abramovičem, někdejším majitelem londýnského fotbalového klubu Chelsea FC.