Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Veřejnost v šoku: Těhotná maminka potratila v nemocnici, nikdo jí nepomohl

Lékaři
Lékaři
Foto: Pixabay

Případ, který se odehrál před několika týdny, šokoval veřejnost. Nastávající maminka čekala na příjmu v nemocnici 12 hodin, během kterých jí lékařský personál prakticky ignoroval, navzdory tomu, že krvácela. Dříve, než se jí dostalo pomoci, dívka potratila.

Osmnáctiletá Amy Rennieová byla ve třetím měsíci těhotenství, když začala krvácet. Vypravila se proto do nemocnice v Plymouth na pohotovost, kde byla nucena čekat.

Jak sama přiznala, v tu noc měli lékaři plné ruce práce. "Nebyla jsem sama kdo tam přišel. Byla tam spousta lidí, trvalo hodiny, než si nás všimli," vysvětlila.

Co jí ale zarazilo byl fakt, že lékaři dali před krvácející těhotnou maminkou přednost lidem, kteří byli například jen v podnapilém stavu nebo pod účinky drog.

Ta pravá noční můra ale začala až o několik hodin později. Do čekárny přišel lékař, který všem přítomným oznámil, že si počkají dalších sedm hodin.

Dívka se proto zeptala na recepci, jestli by ji nemohli vzít kvůli těhotenství přednostně. Na řadu se ale navzdory silnému krvácení dostala až po 12 hodinách. 

V tu chvíli jí ale lékaři oznámili tragickou zprávu. Dívka potratila. Podle médií sice neexistuje důkaz, že by za potrat mohlo dvanáctihodinové čekání na pohotovosti, nemocnice ale celý případ prošetří.

Témata:  nemocnice USA lékaři

Aktuálně se děje

20. května 2024 21:54

Litva: Ukrajina by měla mít více svobody při útocích na cíle v Rusku

Západní spojenci Ukrajiny by měli zrušit omezení na použití zbraní dodaných na Ukrajinu a dopřát Kyjevu více svobody při útocích na cíle v Rusku. V pondělí to během rozhovoru prohlásil litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis, informuje agentura AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy